17.Uluslararası Pleven Arıcılık Fuarı


17.Uluslararası Pleven Arıcılık Fuarı 

7-10 Şubat tarihleri arasında düzenlenmiş olan 17, Uluslararası 2019 Pleven- Arıcılık fuarına yaklaşık olarak 150 kadar şirket katıldı. Ülkemiz başta olmak üzere Avusturya, Kanada, İtalya, Almanya, İngiltere, Polonya, Sırbistan, Romanya, Slovenya, Macaristan, Pakistan'ın önde gelen şirketleri arıcılık konusunda yeniliklerini sergiledi.


Fuarda farklı sunumlar ile güncel konular üzerine tartışmalar düzenlendi. Dünya'nın birçok ülkesinden gelen arıcılık konusundaki uzman kişiler yenilikleri ve arıcılık sektöründeki sorunları ele aldı. Bulgaristan 1 yıl içerisinde ortalama olarak 10 bin ton bal üretmekte olup bunun yaklaşık 8 bin tonu yurt dışından alıcı bulmaktadır. Hayvancılık Dairesi Başkanı Silviya Vasileva yapmış olduğu açıklamada şunları dile getirdi:


'' 2008 yılından bu yana Bulgaristan'da arıcılık sektöründe modernizasyon amacı göz önünde bulundurularak 38 milyon leva sağlamıştır. Son yıllarda arıcılık sektöründe arı aile sayısında artış gözlenmesi çok önem arz ediyor. Gerekli olan mevzuat hazırlandı ve ülkemizdeki arıcılık sorunları da AB birliği genelindeki arıcılıkla benzer sorunlardır. Genel olarak ek gelir sağlama adına yapılan bir iş olduğu için bu işe baş koyanların sayısı azalmakta ve arıcılık faaliyeti bağımsız bir şekilde gelişmektedir.''.
Fuarının son gününe Dünya Arıcılar Günü'nün denk gelmesi sebebiyle ''Arıcılıkta Yenilik'' paketi sunulmuştur. '' 2018 yılı Bulgaristan en başarılı genç arıcı'' ödülü sahibini buldu. '' Arıcılık- Çevre ve Bereket- Sağlık ve Uzun Ömür'' konulu yarışmaya ise dünyanın dört bir yanından 700 adet resim geldi. 

17.Uluslararası Pleven Arıcılık Fuarı 17.Uluslararası Pleven Arıcılık Fuarı Reviewed by ArıveHayat on Şubat 11, 2019 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.