Ziraat Bankası 2019 Arıcılık Kredisi Nasıl Alınır?


Ziraat Bankası 2019 Arıcılık Kredisi Nasıl Alınır?


Tarım Kredi Kooperatifi ortaklığıyla düşük faizli olarak Ziraat Bankası arıcılık kredisi vermektedir. Ziraat Bankasının yanı sıra Denizbank, Şekerbank, Akbank ve Finansbank gibi bankalar arıcılık kredisi vermektedir. İşletmelerin desteklenmesi adına devlet aracılığıyla düşük faizli kredi veren bankaların başında Ziraat bankası gelmektedir. 7 yıl vadeli ve 2 yıl geri ödemesiz verilen kredide 1,5 milyon TL'ye kadar limit sağlamakla birlikte %50 faiz indirimi sağlanmaktadır.

Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi Şartları


100 ve üzeri arılı kovanı bulunan ve ana arı üretimi yapan üreticiler adına; güneş enerjisi ve jeneratör, minimum 1000 tane olmak üzere çiftleşme kovanı, arıcıların ikamet sağlayabilmeleri için karavan, boş kovan, arılı kovan, bal süzme makinesi, 200 ve üzeri arılı kovanı olan gezginci arıcılara yine güneş enerjisi sistemi, jeneratör ve karavan, bombus arısı yetiştiricileri adına bina yapımı gibi kredi desteği sağlanmaktadır.

Arıcılık kredisi şartları;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Krediden faydalanabilmek adına Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi gereklidir.
 • Minimum 50 arılı kovan bulunması
 • Başvuru ile birlikte yapılan incelemeler ile kredi notunun riskli grupta olmamasını yanı sıra kredi notu düşük ise ya da geçmişte ödenmeyen borçlar sebebiyle yasal takibe girilmiş ise kredi imkanından faydalanılamaz.


Arıcılık Kredisi İçin Gerekli Olan Evraklar


Yeterli sermaye sahibi olmayan biri olarak Arı yetiştiriciliği yapmaya karar verdiyseniz Ziraat bankasının arıcılık kredisinden faydalanabilirsiniz. Kredi başvurusu için gerekli olan evraklar ise şu şekildedir;


 • Başvuru yapacak kişinin kimlik aslı ve fotokopisi
 • Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi
 • Kredi karşılığında gösterilecek güvenceler ve belgeleri
 • İşletmeyi teşvik eden kira sözleşmesi veya tapu kontratı
 • Üç yıldır faaliyet gösterdiğini belgeleyen 3 yıllık güncel gelir belgesi
 • Banka tarafından talep edilmiş olan ipotek ve kefillerin temin edilmesi ile birlikte temin edilen kefillerin gelir durumu ve kredi notları da araştırılır.
 • Düzenli gelir sahibi olduğuna dair gelir belgesi
 • Devlete vergi borcunun bulunmadığını gösteren belge

Arıcılık Kredisi Faiz Oranları


Kredinin vadesi 12 aya kadar olması halinde uygulanacak olan faiz oranı yıllık %4 ve aylık olarak ise %0,33 olarak belirlenir. 

Kredi vadesinin 12 aydan daha fazla olması halinde ise yıllık faiz oranı %5 ve aylık olarak ise %0,41 olarak belirlenmektedir. 

Ziraat Bankası 2019 Arıcılık Kredisi Nasıl Alınır? Ziraat Bankası 2019 Arıcılık Kredisi Nasıl Alınır? Reviewed by ArıveHayat on Şubat 07, 2019 Rating: 5

8 yorum:

 1. bilgiler için teşekkürler...

  YanıtlaSil
 2. Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi verdiğini bilmiyordum.Değerli bilgileri bizimle paylaştığınız için teşekkürler...

  YanıtlaSil
 3. Hocam bence bu devirde kredi alıp riske girmemek lazım önümüzdeki günlerin ne göstereceği belli değil

  YanıtlaSil
 4. Ziraat bankası arıcılık kredisi ile ilgili gerekli her bilgiyi yazmışsınız teşekkür ederim
  Yasin ben tarafından mimlendin bloğuma bekliyorum kolay gelsin

  YanıtlaSil
 5. Şartlar ağır ziraatın kredi konusunda

  YanıtlaSil
 6. Köyde arıcılık yapan bayagı bir arkadaşım var ziraat bankasının arıcılık konusunda verdigi destekleme kredisi ilgimi çekti bilgilendirdiginiz için teşekkür ederim
  " www.tolum.site

  YanıtlaSil
 7. Arıcılık Kredisi Konusunda Hazırladığınız Makaleniz Oldukça Yararlı Olmuş. Ancak Zor Bir İş Arıcılık. Komşumuz Var Ondan Biliyorum Hiç Boş Durmuyor.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.