Keçiboynuzu Balı Nedir? Keçiboynuzu Balının Faydaları Nelerdir?
keçiboynuzu balı
keciboynuzu-bali
Keçiboynuzu Balı Nedir?


Arılar tarafından çoğunluk olarak tek bir çiçekten toplanmış ballara monoflora adı verilmektedir. Keçiboynuzu balı nedir sorusunun cevabı da çoğunlukla keçiboynuzu ağaçlarındaki çiçek nektarlarından arılar tarafından toplandığı için monoflora balı olarak geçer. Keçiboynuzu balı monoflora balına en güzel örnekler arasında yer almaktadır. Keçiboynuzu balı, Toros dağlarının eteklerinde bulunan keçiboynuzu ağaçlarından elde edilmektedir. Keçiboynuzu balının diğer ballarda olduğu gibi sağlık açısından birçok faydası bulunmaktadır. Keçiboynuzu balı kendine özel aromasıyla ayrı bir karakteristik özellik taşımaktadır. 

Keçiboynuzu Balının Faydaları 


  • Keçiboynuzu ağacı, kalsiyum bakımından oldukça zengin içeriği sahiptir. Keçiboynuzu balı doğal bir dopingtir. 
  • Akciğer kanseri hastaları, radyoterapi gördüğünde fibroz doku meydana gelmekte ve bu dokunun oluşması sonucunda hayat kalitesi oldukça düşmektedir. Fibroz doku diğer tarafından öksürüğü tetiklemektedir. Akciğerde oluşan ödemi tedavi edici özelliği bulunan keçiboynuzu ya da balı aynı zamanda öksürük nöbetlerini azaltıcı etkiye sahiptir. 
  • Alerjik nefes darlığına karşı keçiboynuzu balı faydalıdır. 
  • Nezle ve gribal enfeksiyonlara karşı etkilidir. 
  • İştah açma, hafızayı güçlendirme, kanın temizlenmesinde, kemiklerin güçlenmesinde etki sahibidir.
  • Cinsel gücü artırmada etkilidir. 
  • Bademcik iltihaplarını giderir.  

Keçiboynuzu Balı Nedir? Keçiboynuzu Balının Faydaları Nelerdir? Keçiboynuzu Balı Nedir? Keçiboynuzu Balının Faydaları Nelerdir? Reviewed by Arıvehayat on Aralık 12, 2019 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.